ArabicEnglishGermanRussianTurkish

Makaleler

Prof. Dr. Nüket Rüzgaresen 8 Mart 2018 Dünya Kadınlar Günü ve Dünya Böbrek Günü Etkinlikleri kapsamında ‘Nefrotik Sendrom’ konulu konferans için Kahramanmaraş’taydı

Kahramanmaraş’ta Dünya Böbrek Günü unutulmayarak,Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastaları Derneği, KYK Nuri Pakdil Yurdu, Onikişubat Belediyesi, Türkoğlu Belediyesi ve Nesli Pak Derneği tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve Dünya Böbrek Günü programı düzenlendi.

Program ile ilgili konuşan Nüket Rüzgaresen, ”Özellikle gençlerimizle bir arada olmak ve onları böbrek sağlığı hakkında bilgilendirmek benim için çok önemliydi. Çünkü bizim Dünya Böbrek Gününü kutlamada ki en büyük amacımız, toplumu bu konuda bilgilendirmektir” dedi. Böbrek hastalıklarının sinsi ve sessiz seyreden hastalıklar olduğuna değinen Doktor Rüzgaresen, ”Erken tanı ve tedavi süreci bizim için çok önem taşıyor. İnsanları bilgilendirerek bunun önüne geçebileceğimizi düşünüyorum. Nefrotik Sendrom bizim tedavisine önem verdiğimiz bir hastalık, bu konuda bilgilendirme imkanı bulduk” diyerek sözlerini tamamladı. Prof Dr. Nüket Rüzgaresen’in sunumu sonrasında hediyeler takdim edilirken, Hülya Şirikci Çekici’nin Yağlı Boya Resim Sergisi katılımcılar tarafından ilgi gördü.